Náš nový člen tímu Marko si pre teba pripravil úplne prvú časť seriálu inspoREC, v ktorom bude pravidelne vyberať zopár krátkych, no o to viac namakaných videí.
Dozvieš sa taktiež rôzne zaujímavosti o videomakeroch, ktorí tieto videá točia
. Poď si teda prečítať, o čom píše Marko:

Internet je nekonečný a rovnako nekonečná a neobmedzená je inšpirácia. Dnes by som vám chcel predstaviť nový seriál, v ktorom budeme prinášať zaujímavé info o krátkych videách z celého sveta, ako aj o samotných ľuďoch, ktorí ich tvoria.

#1 WHAT’S UP HONGKONG

Spojením Ruska a Ukrajiny vzniklo kombo dvoch chalanov, Vadima Makhorova a Vitaliya Raskalova, spolu fungujúcich pod názvom Ontheroofs. Ich pud sebazáchovy je zrejme veľmi malý, pretože ich špecialitou je rooftoping – infiltrácia na strechy výškových budov. Samozrejme sú tieto počiny nebezpečné a ilegálne, a teda v tomto prípade určite nie inšpiratívne.

BONUS: Moje obľúbené video z ich dielne.

#2 24 Hours in Tokyo

Jack Harries je britský tvorca videí, fotograf a veľký klimatický aktivista. Jeho YouTube kanál je plný skvelého video obsahu. Dnes som vybral jedno video z jeho série 24 Hours in.
Príjemnou zaujímavosťou je ukážka techniky natáčania tohto POV videa.

#3 ARCTIC – Visual Vibes

Z olympijského kajakára sa stal YouTuber a fotograf. To je ďalší britský reprezentant v tomto seriáli – Ben Brown. Ben bol pozvaný na arktickú expedíciu, ktorá viedla cez severné vody Kanady a pozdĺž západného okraja Grónska.
Vychutnaj si dych berúce zábery na ľadovce, veľryby a polárne medvede, to všetko spojené s geniálnym výberom hudby, pretože lístok na takúto expedíciu stojí cca 25 000 dolárov (au!).

By the way: Okrem tohto videa natočil z polárnej expedície aj sériu vlogov, ktorú musíš jednoznačne vidieť!

#4 The Encounter

Zo zimy sa presunieme do horúcej púšte. Snímka The Encounter od Marka Rotha zachytáva rozhovor žurnalistky Alice Aedy s Alim, ktorý pracuje v Ománe, no jeho rodina žije v Pakistane. Ali žije 8 mesiacov v roku na púšti bez kontaktu so svojou rodinou. Video je hlavne pre anglicky dobre rozumejúceho diváka (žiaľ, neviem nájsť verziu s titulkami).
Počas konverzácie sa Ali otvorí a prezradí, aké pocity má k svojej žene, a prečo miluje jej lásku k nemu, nie ju samotnú.


#5 ONE BREATH AROUND THE WORLD

Posledná snímka má síce dlhšiu minutáž, avšak v závere budete ľutovať, že netrvala dlhšie. Guillaume Néry je francúzsky freediver ( potápa sa bez kyslíkovej bomby). Vo videu nás prevedie rôznymi zákutiami vodného sveta, do ktorých bežný smrteľník bez kyslíka len tak nenahliadne.

V ďalšej časti seriálu sa môžete tešiť na videá zo Slovenska a Českej republiky ?