RECfruit 2022
tak títo naozaj vedia o čom točia

ODBORNÁ POROTA RECfruit 2020

Barbora Berezňáková

režisérka / dokumentaristka

Slovenská režisérka, dokumentaristka. Absolventka VŠMU a New Yorskej Filmovej Akadémie má za sebou krátke filmy a videoklipy, no do povedomia ju dostal úspešný dokument z prostredia slovenskej politiky – Skutok sa stal.

Noro Hudec

kameraman

A o čom točí on? Na svojom konte má viacero dokumentárnych filmov, videoklipov a reklám. Pôsobí ako pedagóg na VŠMU, na ktorej aj on sám vyštudoval odbor Kamera.  

Lukáš Kasprzyk

filmový zvukár

Ako odborník v oblasti zvukovej skladby sa staral o audio v televíznych projektoch (seriál Milenky, Lokal TV…) a jeho meno uvidíš v množstve filmových titulkov (Dobrá smrť, Trhlina, Šťastný nový rok…). V roku 2017 získal cenu Slnko v sieti v kategórii najlepší filmový zvuk za film Richard Müller: Nespoznaný. Lukáš si teda z miesta porotcu detailne vypočuje, o čom točíš ty.

Peter Konečný

filmový kritik / šéfredaktor

Filmový kritik, zakladateľ a šéfredaktor najčítanejšieho filmového portálu Kinema.sk. Keďže Peter rád točí o filmovej histórii, moderuje relácie v rádiu Slovensko alebo svoj Screener v denníku SME. Môžeš sa s ním stretnúť aj na rôznych filmových prednáškach pre študentov aj dospelých. 

Ladislav „Shadex“ Bóna

video stratég / produkčný manažér

Video stratég, konzultant, producent a produkčný manažér. Vo svojom mladom veku má za sebou naozaj veľa skúseností s video tvorbou. Natočil videoklipy a pracoval aj ako Youtube strategy manažér strategy manažér pre Televíziu Markíza. V súčasnosti točí projekty už z dielne vlastnej spoločnosti s názvom Shadex Media. 

Patrik Herman

redaktor / aktivista

Novinár, aktivista a osobnosť televíznej obrazovky. Väčšina z nás ho pozná ako moderátora relácie Lampáreň spojenou s obľúbenou rubrikou Lebo medveď. V súčasnosti prednáša na vysokých školách a moderuje úspešnú reláciu Reflex.