RECfruit 2022
nultý ročník

Víťazi RECfruit 2017

S radosťou predstavujeme oficiálne výsledky súťaže RECfruit 2017. Aj napriek faktu, že išlo o prvý ročník súťaže, sily si zmerali originálne videá, ktoré naozaj stáli za to! Radi by sme sa aj týmto spôsobom poďakovali všetkým súťažiacim, ktorí sa vo svojom voľnom čase chopili kamery, fotoaparátu či mobilu, nakrútili a zostrihali krásne zábery a nebáli sa ich ukázať svetu. Veľká vďaka patrí aj našim partnerom súťaže, bez ktorých by sme nemohli našich víťazov oceniť takými hodnotnými výhrami.

Ďakujeme aj porotcom, ktorým sme rozhodovanie vôbec nezávideli a kládli sme si spolu s nimi otázku, ako by sme mohli oceniť všetkých. Aj z tohto dôvodu sme nedokázali skončiť pri oficiálnych troch výherných miestach a udelili sme ešte špeciálnu cenu a cenu Contentfruiter ďalším dvom zo súťažiacich. Veď sa na to sami pozrite. Všetci súťažiaci sú mladí ľudia vo veku od 15 do 23 rokov. Fascinujúce!

1.miesto

Dnešné deti a mladí ľudia sa počas mladosti nedočkajú veľkej lásky od rodičov, dobrého vzdelania ani pekných myšlienok, preto často nie sú schopní samostatnosti a zrelých názorov v dospelosti. Teda, aj keď chcú byť lepší, chýba im základ, ktorý predurčuje (ne)stabilitu ich budúceho života a veľakrát nedosiahnu svoj cieľ kvôli slabej vôli, nesprávnym názorom, zaslepeniu.

KOMENTÁRE POROTCOV:

„Dynamické ako po stránke strihu, tak i príbehu. Kombinácia fotiek a videa tomu dodala šmrnc.“ (Ján Pataky)

„Pekné strihy aj zvukové efekty. Popracoval by som ešte na coloringu záberov.“ (Ján Zelina)

„Mínus hodnotím asi len zvuk. Chcelo by to kvalitnejší mikrofón a pri spájaní komentáru v druhej polovici mi prekáža premodulovaný zvuk, ktorý by bolo treba opraviť.“ (Peter Buran)

 

 

2.miesto

Ako to nerobiť – Návšteva kina.

KOMENTÁRE POROTCOV:

„Žiaľ, jeden z ďalších pravdivých príbehov chalošov okolo nás, ktorí ani toto video nepochopia? Veľmi pekne spravený príbeh, vypointovaný, zasmial som sa. Skvelá práca. P.S.: Nezostalo ešte z popcornu?“ (Peter Buran)

„V kine by to chcelo viac prestrihov na detaily.“ (Ján Pataky)

„Výber lokácií aj zábery sú pekné. Kompozične a prestrihmi to mohlo byť pestrejšie.“ (Ján Zelina)

 

 

3.miesto

Slabé sebazaprenie môže viesť až k fatálnym následkom ? V našom príbehu našťastie len k obrovskej kope vodnej pary a nahnevanej mame.

KOMENTÁRE POROTCOV:

„Veľmi pekné zábery v strede videa. Oceňujem prácu so svetlom a slow motion. Celé to ale padlo na začiatku a na konci.“ (Ján Zelina)

„Skvelá práca, premyslené zábery, žiadna hlušina, veľmi pekná práca so svetlom a tieňom a valiacimi sa kúdolmi dymu.“ (Peter Buran)

„Pekná hra so svetlom a tieňom, dobré zladenie zvuku s obrazom. Fajčiarsku časť by som asi riešil čiernobielo.“ (Ján Pataky)

Špeciálna cena

Špeciálnu cenu získava Stella Šuranská s videom Alter ego! Toto video si získalo srdcia celého tímu RECfruit. Nanešťastie, autorka videa nespĺňa dolnú vekovú hranicu súťaže, keďže mala v čase prihlásenia sa do súťaže len 14 rokov.

Práve preto sme sa rozhodli udeliť špeciálnu cenu a povzbudiť Stellu v jej tvorení i naďalej. Vysoko oceňujeme snahu a posolstvo videa, ktoré môže byť inšpirujúce pre mnohých. Výborná práca, Stella!

KOMANTÁRE POROTCOV:

„Dobrý príbeh na zamyslenie, celkovo video pôsobí príjemne, striedajú sa tam veselé, nahnevané a smutné nálady.“ (Peter Buran)

„Dobrá kompozícia záberov a veľmi oceňujem coloring. Krásny stop motion, škoda, že to nebolo viac popretkávané. Možno by to pekne predelilo scény.“ (Ján Zelina)

Cena ContentFruiter

Cenu Contentfruiter získava video I like you by František Šverha! Sme veľmi radi, že okrem množstva videí sa k nám dostalo video v anglickom jazyku, ktoré nás rozhodne rozosmialo. Taktiež nás pobavili herecké výkony a ocenili sme prácu so zvukom a kamerou.

Preto sme sa rozhodli udeliť ďalšiu špeciálnu cenu organizátora súťaže a pevne veríme, že sa videá tohto mladého video makera opäť objavia v ďalších ročníkoch súťaže RECfruit.

KOMENTÁRE POROTCOV:

„Zábavné video, jasná línia, dobre som za zabavil. Veľmi rád vidím, že sa nebojíte pracovať s dosvietením scény a s vymakaním časti obrazu a zvuku. Super.“ (Peter Buran)