Porota

 • Peter Bebjak
  Peter Bebjak Filmový režisér, scenárista a producent

  Slovenský producent, scenárista, občasný herec a snáď najúspešnejší režisér. Má za sebou niekoľko celovečerných filmov i známych seriálov. Oceňovaný je nielen u nás, ale i v zahraničí. Jeho dielami sú napríklad film Čiara, Trhlina, Marhuľový ostrov a časti seriálov ako mesto tieňov, či Dr.Ludsky

 • Peter Konečný
  Peter Konečný Filmový kritik a publicista

  Slovenský kritik a úspešný šéfredaktor. V roku 2000 založil najčítanejší a dnes najpopulárnejší filmový portál Kinema.sk. Organizuje a uvádza Filmové večery Petra Konečného, šíri osvetu vo filmovej kultúre, spolupracuje na festivale Cinematik v Piešťanoch. Okrem toho uvádza reláciu Screener na portáli Sme a je dlhoročným spolupracovníkom Rádia_FM a Rádia Slovensko.

 • Patrik Herman
  Patrik Herman Moderátor a investigatívny novinár

  Investigatívny novinár, televízny moderátor a aktivista. V minulosti pôsobil ako hovorca mesta Trnava a roku 1996 je pod záštitou TV Markíza, kde pracoval na niekoľkých úspešných projektoch. Popri tom externe vyučuje na Fakulte masmédií v Bratislave a Katedre Žurnalistiky v Nitre. Získal niekoľko ocenení ako Publicista, Osobnosť televíznej obrazovky, či za Publicistickú reláciu.

 • Ladislav „Shadex“ Bóna
  Ladislav „Shadex“ Bóna YouTube Strategy manager a video špecialista

  Video špecialista, ktorý pracoval na tvorbe mnohých spotov a kampaní. Ako video stratég sa spolupodieľal na najsledovanejšej kampani ŠKODA Auto Slovensko #KAROQINAQ. Okrem toho je konzultantom a lektorom v Slovak Business Agency v oblasti video marketingu a produkcie. Pre TV Markíza tvorí publikačnú stratégiu YouTube CMS kanálu, ktorá získala ocenenie Silver Play Button. Pravidelne prispieva do magazínu Stratégie a prednáša na rôznych eventoch.

 • Ján Meliš
  Ján Meliš Filmový kameraman a producent

  Ján Meliš je filmový kameraman a producent. Svojmu oboru sa venoval už počas štúdia – absolvoval filmovú a televíznu kameru na VŠMU v Bratislave. Odvtedy sa podpísal pod mnohé česko-slovenské filmové projekty. Je spoluzakladateľom producentskej spoločnosti ARTILERIA, ktorá má na konte viaceré úspešné dokumenty a hrané filmy. V roku 2016 získal ako kameraman nomináciu na cenu Slnko v sieti s celovečerným hraným filmom Eva Nová. Podieľal sa na produkcii filmov  ako Kauza Cervanová, Osadné či Iné svety, ktoré takisto získali viaceré nominácie a ocenenia. Ako hlavný kameraman sa spolupodieľal aj na televíznych reláciách Pod lampou a Metro.

 • Tomáš Sysel
  Tomáš Sysel Pedagóg, kameraman

  Pedagóg a úspešný kameraman, ktorý sa nevenuje len filmovým, ale aj reklamným projektom. Jeho dielami sú filmy ako Můj pes Killer, Lichožrouti, Padesátka, Americké Dopisy, a.i. Bol ocenený hneď niekoľkokrát, a to: Cenou Akadémie českých kameramanov (viacnásobne), hlavnou cenou za film na medzinárodnom filmovom festivale v Rotterdame, filmovým festivalom v Benátkach a v neposlednom rade má nomináciu tohto ročníka súťaže Slnko v sieti a nomináciu na Českého Lva za film Toman.