Súťažné videá

PORADIE V TOP 10 JE URČENÉ NA ZÁKLADE POČTU HLASOV PRI JEDNOTLIVÝCH VIDEÁCH. TENTO POČET JE DOČASNE SKRYTÝ Z DÔVODU ZACHOVANIA OBJEKTIVITY DO ZÁVERU VEREJNÉHO HLASOVANIA.

FORGOT YOUR DETAILS?

Myšlienka tohto videa je, že dvaja kamoši ktorí majú narodeniny sa stretnú a darujú si to isté.
Počet hlasov: 10
Žena sa pripravuje pre chlapa, ktorý sa jej páči. Muž si má myslieť, že je to náhoda.
Počet hlasov: 7
Nočná zmena v práci po večernom sledovaní hororov vie vzbudiť v človeku tie najväčšie paranoje.
Počet hlasov: 7
Chceli sme spraviť 2 prepojené filmy, bohužiaľ, auto použité v záberoch havarovalo a museli sme použiť iné a nestihli sme dotočiť náhradné zábery. V oboch filmoch ide o náhodu, ktorá buď zachráni alebo vezme život.
Počet hlasov: 10
Chceli sme spraviť 2 filmy navzájom prepojené myšlienkou. Bohužiaľ tesne po natočení prvého filmu auto, ktoré malo byt kľúčovým bodom prepojenia havarovalo, tak sme na poslednú chvíľu zohnali iné, ale nestihli sme dotočiť chýbajúci záber.
Počet hlasov: 7
Náhody a nehody mali vždy k sebe blízko…
Počet hlasov: 90
Náhody sa dejú v našich životoch bežne. Otázne je, či to sú naozaj náhody, alebo to tak jednoducho má byť. Náš krátky film zobrazuje dve na seba nadväzujúce náhody. Jedna sa odohráva v kaviarni a druhá v lese. Keby Hugovi nemeškala kamarátka na stretnutie, nešiel by do lesa a nestretol vyhodeného psa. Všetko by bolo inak. Alebo tak isto? Možno by sa odohralo to isté, len s inou osobou.
Počet hlasov: 30
Zmes udalostí, ktoré sa udiali pri Černobyľskej nehode vytvára dojem, že táto nehoda bola priam náhodná. Vieme však konkrétne povedať kto alebo čo za to môže? Odpovede hľadajme v minulom režime. Naši rodičia si vybrali lepší smer. Udržíme si tento smer i my?
Počet hlasov: 5
Mohlo sa toto stať? Video o tom, ako som ráno zmeškal autobus.
Počet hlasov: 158
Video je o tom ako agent príjme misiu, ktorej cieľom je zneškodniť na diaľku bombu. Agent sa počas misie stretne s mnoho dôkazmi o tom, že náhoda n̶e̶existuje! Ak chcete vedieť, ako jeho cesta dopadla, pozrite si video! 🙂
Počet hlasov: 8
Príbeh je o chlapcovi, ktorý stretne dievča v kaviarni svojho kamaráta a na prvý pohľad sa do nej zamiluje.On vo svojej kaviarni práve nieje tak ho okamžite kontaktuje či náhodou nevie kto je to dievča a ako sa volá.On mu však vie povedať iba jej krstné meno.Tak sa rozhodne ju vyhľadať prostredníctvom socialnej siete, avšak nepodarí sa mu to.Spojí ich však “náhoda”.
Počet hlasov: 147
V dedine sa budú chystať cyklistické preteky, na ktoré sa bude hlavný hrdina chystať. Počas toho ho stále sleduje nejaká tretia postava (dedko), ktorý bude aj pri scéne, keď hlavného hrdinu šikanujú. To dedka prinúti chlapcovi pomôcť, ktorý počas samotných pretekoch je na poslednom mieste, ale snaží sa. Dostane sa do cieľa ako prvý, a nevie prečo lebo celý čas zaostával. Toho neznamého dedka na konci pretekov stretne a prostrednícvom scien ukážem ako mu ten dedko pomohol, bez toho aby to chlapec vedel. Ten si myslí že to bola náhoda. Ale v skutočnosti, mu ten dedko pomohol vyhrať.
Počet hlasov: 497
Náplňou mojej práce a môjho primárneho projektu je filmovanie a fotografovanie voľne žijúcich zvierat. Venujeme sa tomu my dvaja vždy, keď je čas. Nevadí nám ruch mesta kde žijeme, práca, málo spánku, a ani to, že máme relatívne málo času. Vždy si však nájdeme priestor na venovanie sa tomu, čo raz v živote chceme dosiahnuť – filmovanie divej zvery a tvorenie zaujímavých náučno-dokumenárnych filmov. Chceme žiť v súlade s prírodou a s jej vlastným časovým strojom, kde všetko plynie tak pomaly a zároveň rýchlo a človek má možnosť sledovať neskutočné živočíchy… No poslednou dobou sa nám nedarí. Miesto medveďov, ktorých sa snažíme kamerovať, sme sa naučili všímať si tie oveľa menšie veci a detaily. A mňa zrazu život naučil všetko pozorovať a uvedomiť si, že každá situácia má svoje opodstatnenie a príčinu. A preto sa pýtam, je náhoda to, že keď nepríde doslova niečo „veľké“, život ťa prinúti všímať si tie malé, a možno aj dôležitejšie veci? A tak vzniklo toto video – náhodou..
Počet hlasov: 3
Video zaslané do tejto súťaže, je trailer na krátkometrážny snímok s názvom Sunshine Days. Je to pokračovanie filmu They, ktorý pojednával o stretnutiach s mimozemšťanmi. Aj keď Sunshine Days je z veľkej časti založený na časových nezrovnalostiach, aj náhoda hrá vo filme svoju rolu. Film sa v súčasnosti nachádza v postprodukcii, a mal by byť dokončený podľa plánov v novembri tohto roku.
Počet hlasov: 12
Čo Vás môže nečakane prekvapiť v prírode.
Počet hlasov: 14
Mojím videom som chcel tak nie úplne jasne dokázať, že za všetkým je nejaká tá drina či už pri športe alebo strihaní videa.
Počet hlasov: 71
Stlačením náhodného prehrávania (angl. shuffle play) tak hlavná postava zaistila v tomto diele motív náhody. Avšak hlavnou myšlienkou tohto krátkeho filmu je, že každý človek má nejakú svoju pieseň, ktorú keď počúva, vybavujú sa mu pri nej spomienky – šťastné či nie. Či je to muž, žena, dieťa, dôchodca, straight, gay, človek akejkoľvek rasy a akéhokoľvek vyznania. Nezáleží na tom, aký je to človek, pretože každý niečo prežíva, ak počuje práve „tú svoju“. Ostáva záhadou, prečo začala hrať práve tá pieseň. Môžeme sa len pýtať, bol osud alebo náhoda? O tom nech rozhodne divák.
Počet hlasov: 7
V ťažkých chvíľach, niekedy práve vďaka náhode, nájdeme vôľu žiť.
Počet hlasov: 3
Page 1 of 3123